Sinful Darkness


 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Canavarlar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Eije Nicho İkiru

avatar


MesajKonu: Canavarlar   Ptsi Ağus. 23, 2010 11:38 am

“Canavar” tanımı yüzyıllar boyunca tartışmalara yol açmıştır. Bu durum Büyüzooloji’ ye yeni başlayan bazı öğrencileri hayrete düşürecek olsa da, bir an durup üç sihirli yaratık türünü göz önüne alacak olursak, soru n biraz daha netlik kazanır.

Kurtadamlar vakitlerinin çoğunu insan olarak geçirirler (ister büyücü olsun ister Muggle). Ama ayda bir kere, öldürmeye niyertli ve hiçbir insani vicdana sahip olmayan vahşi, dört bacaklı canavara dönüşürler.

At-adamların alışkanlıkları insanlarınkine benzemez; yabanıl doğa içinde yaşar, giyinmeyi reddeder, hem büyücülerden hem de Muggle’ lardan uzak durmayı tercih ederler. Oysa zekaları onlarınkine denktir.

İnsan görünüşüne sahip olan, iki bacakları üzerinde yürüyen ifritlere gelince, kendilerine birkaç basit kelime öğretebilse de, en kalın kafalı at-adam kadar bile zekaları yoktur ve şaşılacak ölçüdeki olağanüstü kuvvetlerinin dışında, kendilerine özgü hiçbir sihir gücüne sahip değldirler.

Şimdi kendimize soruyoruz: Bu yaratıklardan hangisi “varlıktır” –yani, yasal haklara layık, sihir dünyasının yönetilmesinde söz hakkı olacak bir yaratıktır- ve hangisi bir canavardır?

Hangi sihirli yaratığın diye adlandırılması gerektiğine yönelik ilk çabalar son derece üstünkörüydü.


* Burnuk
Siyah, uzunlu burunlu ve yumuşak tüylü canavarlardır. Ön patileri kürek gibi düzdür. Genellikle madenlerde bulunurlar ve parıltılı şeylerden hoşlanırlar. Faydalı, küçük hazine saptayıcıdırlar.


Muggle’ların parlak nesneler arayan metal arayıcısına benzerler. Cincüce’ler onları sık sık yeraltında hazine aramak için kullanırlar. Çok şirin, kibar ve şevkatli olmalarına rağmen iç mekanlarda saklanmamaları gerekir. Çünkü özel eşyalarda hasar yaratabilirler. Burnuk’lar, yerin 600 m.aşağısındaki inlerde yaşarlar ve genellikle bir batında 6-8 yavru yaparlar.


* Güvenlik İfrit
Homurtularla konuşup, sopalarının boylarını ölçen suratsız yaratıklar.

* Hinzıpır
Minik, tek bacaklı ve duman büklümlerinden yapılmış gibi duran bir yaratıktır. Oldukça çelimsiz ve zararsız bir görünümü vardır. Gezginleri bataklık içine çeker. Sürekli elinde sallanan bir fener vardır, insanlar ışığı takip ederse onları bataklığa sürükler.

* Kelpi
Canavardır. Hayattaki tek amaçı insanları çekmektir. En büyük Kelpi İskoçya'daki Loch Ness'tedir.

* Kimera
Aslan kafalı, keçi vücutlu ve ejderha kuyruklu olan ve ender bulunan Yunan canavarıdır. Kimera'ların yumurtaları A Sınıfı Ticareti yapılamaz mallar arasındadır.

* Mantikor
İnsan kafası, aslan vücudu ve akrep kuyruğu olan çok tehlikeli Yunan kökenli bir hayvandır. Her parçası Kimera kadar tehlikelidir. Derisi her büyüyü hemen hemen etkisiz kılar ve iğnesindeki zehir anında öldürür

* Nundu
Doğu Afrika'da yaşayan en tehlikeli canavarlardan biridir. Salgın hastalıklara yol açarlar.

* Paldıran
Afrika kökenlidir. Uzaktan gergedana benzerler. Boynuzları, kuyrukları ve patlatan sıvıları iksirlerde kullanılır. Tabanının çevresinde oyuklu işaretler vardır.
B Sınıfı Ticareti Yapılabilir Maddeler (Tehlikeli ve Sıkı Kontrole Bağlı) sınıfındadır.

* Pogrebin
Canavardır. Avlanmak için insan arar


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Canavarlar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sinful Darkness :: Büyücüler-
Buraya geçin: